Příklad běžné opravy staré amalgámové výplně v ordinaci po úpravě, před leštěním – bílá výplň – rekonstrukce zubu Enamel Plus HRi

  • Většina obtíží v dutině ústní začíná nedostatečnou dentální hygienou, ale mnoho jich vyžaduje v první fázi u pacienta s akutními obtížemi ošetření kořenových kanálků. V naší ordinaci využíváme tzv. strojovou metodu se současným měřením délky kořenových kanálků při preparaci. Následné zaplnění provádíme 3D metodou pomocí termoplastické gutaperči Thermafil. Pokud je zub nutné dále ošetřit čepem, používáme nejčastěji FRC čepy (Fiber Reinforced Composite – vlákny vyztužené kompozitní čepy) společně s duálně tuhnoucími kompozitními materiály.

    V případě, že lze zub dokončit běžnou výplní, používáme světově nejuznávanější fotokompozitní materiál ENAMEL Plus HRi (splňuje certifikaci ISO 4049:2000), který patří dlouhodobě k těm nejlepším zejména svými estetickými a mechanickými vlastnostmi. Amalgámové výplně vzhledem k jejich vlastnostem nabízíme jen v určených „bezpečných“ indikacích, kdy případné prasknutí zubu z důvodů expanze materiálu při tuhnutí hrozí jen minimálně. Nejen ve stáří tyto zuby často končí nečekaným vytržením (extrakcí).

    Pokud je u zubu nutné protetické ošetření korunkové části zubu nabízíme včetně běžných korunek možnost celkové restaurace korunky bez nutnosti často zbytečného celkového zábrusu zubu – kompozitní onlay. Nedojde tak k destrukci zdravých tkání zubu, ale doplní se jen chybějící část zubu. Jednou z dalších výhod tohoto typu ošetření je možnost případné okamžité úpravy původním materiálem přímo v ústech pacienta. Tento servis u korunek na konci životnosti většinou není možný. Dále spolupracujeme s lékaři v oboru mikroskopické endodoncie, parodontologie, ortodoncie, chirurgie a implantologie.